Destek Hattı0546 760 36 06

Filtrele

Kategoriler

Markalar

Fiyat Aralığı

130 1995

Diğer

Gümüş Kolye

Kolyenin ne olduğunu bilmeyen yoktur herhalde, değerli madenler ve değerli taşlar kullanılarak boyuna takmak için yapılmış takılara verilmiş isimdir. Türkçeye Fransızca “collier” sözcüğünden türetilerek yerleşmiştir. Kolye yapımında kullanılan en yaygın madenlerden birisi de gümüştür. Gümüş kolye modelleri tarihte çok eski zamanlardan beri kullanılmaktadır.

Günümüzde 925 ayar gümüş kolye olarak karşımıza çıkmaktadır. 925 ayar aslında gumus kolye de kullanılan gümüş madeninin saflık derecesini gösterir. Basitçe anlatmak gerekirse 1000gr 925 ayar kolye gümüş de 925gr gümüş madeni 75 gr farklı materyaller bulunur. Bu farklı materyaller eskiden genellikle maliyeti düşürmek için kadmiyum madeni olarak karşımıza çıkmaktaydı ancak kadmiyumun kanserojen olduğunun ve gümüş takılara olan alerjinin aslında kadmiyumdan kaynaklandığının anlaşılmasının ardından özellikle gelişmiş ülkelerde kullanımı ve gümüş takılar içerisinde ithal edilmesi yasaklanmıştır. Nerry Silver olarak ürettiğimiz takılarda kesinlikle kadmiyum kullanmamakta ve kadmiyum olan takıları kesinlikle satmamaktayız. Ucuz takı üretip satmak yerine sağlıklı gümüş kolye ucu ve gümüş takı üretmeye gayret göstermekteyiz.

Gümüş kolyeler sınıflandırılmak istenirse gümüş kolye kadın modelleri ve gümüş erkek kolye modelleri bu sınıflardan birisi olacaktır. Gümüş kadın kolye modelleri genellikle gümüş gerdanlık, zirkon taşlı kolye, çeşitli taşlı gümüş kolye bayan kullanımına daha uygun modeller olmakla birlikte gümüş zincir kolye modelleri de kadın gümüş kolye seçenekleri arasındadır. Erkek Gümüş kolye seçenekleri ise daha sınırlıdır. Gümüş zincir erkek kullanımının vazgeçilmezidir. Çünkü sadelik erkek aksesuarlarında olmazsa olmazdır. İddialı modeller kadın takıları içindir erkek takı ve aksesuarlarında modacılar ve tasarımcılar genellikle sade modelleri önerirler zira erkeklerin tüketici davranışları da bu yöndedir.

 

57 adet ürün bulunmuştur.

E-Bülten Abone Ol

En son haberler, bildirimler ve daha fazla tasarım için kaydolun

Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.
Yukarı